JAK OCENIAĆ

KROK 1 – odszukanie hotelu, który chcemy zrecenzować

Jest kilka możliwości odszukania hotelu, o którym chcemy wyrazić swoją opinię:

  1. Skorzystać z wyszukiwarki na stronie głównej.
  2. Należy wpisać nazwę poszukiwanego hotelu, a następnie zatwierdzić wybór poprzez kliknięcie na przycisku „Szukaj hotelu”. System wyświetli listę hoteli, których nazwa odpowiada nazwie wprowadzonej przez użytkownika. Należy wybrać właściwy hotel poprzez kliknięcie na jego nazwę. Nastąpi wtedy przeniesienie na stronę z opisem i opiniami danego hotelu, gdzie będzie można dokonać jego oceny. (Przejdź do KROKU 2 – dodawanie opinii i ocen hotelu)

  3. Odszukać hotel na liście hoteli w danym mieście.
  4. Aby wyszukać hotel w ten sposób, należy najpierw przejść na stronę z listą hoteli w mieście, w którym znajduje się poszukiwany przez nas obiekt. Najpopularniejsze miasta są dostępne w menu „Hotele w miastach” znajdującego się w lewej kolumnie serwisu. Po kliknięciu na nazwę miasta nastąpi przekierowanie na podstronę z listą hoteli, które się w nim znajdują.(Przejdź do KROKU 2 – dodawanie opinii i ocen hotelu)

    Jeśli miasto, którego szukamy nie znajduje się w menu „Hotele w miastach”, należy skorzystać z listy rozwijalnej „Przejdź szybko do wybranego miasta”. Po rozwinięciu pojawi się pełna lista miast, na której można wybrać miasto, w którym znajduje się puszukiwany hotel. Wybór miasta spowoduje automatyczne przeniesienie na podstronę z listą hoteli.

KROK 2 – dodawanie opinii i ocen hotelu

Aby zrecenzować wybrany hotel, należy kliknąć przycisk „Oceń hotel”. Spowoduje to rozwinięcie formularza, gdzie będzie możliwość dodania ocen punktowych odnoszących się do warunków zakwaterowania w hotelu, jakości usług gastronomicznych, lokalizacji hotelu, profesjonalizmu obsługi hotelowej, oraz oceny będącej stosunkiem ceny do szeroko rozumianej jakości hotelu. Nie ma konieczności punktowej oceny każdego z tych elementów, można ocenić tylko wybrane aspekty.

Pole tekstowe będzie umożliwiało z kolei opisanie swoich wrażeń z pobytu w hotelu. Jego wypełnienie nie jest wymagane.

Przed zatwierdzeniem ocen pozostaje się tylko podpisać imieniem i nazwiskiem, lub dowolnym pseudonimem. Jednak to również nie ma obowiązku wpisywania czegokolwiek, w takim wypadku Państwa opinia będzie podpisana anonimowo jako „Użytkownik hotelo.pl”.

Zatwierdzenie recenzji następuje poprzez naciśnięcie przycisku „Głosuj”.

Ponieważ wszystkie recenzje są moderowane przez administratorów Hotelo.pl, nie pojawiają się od razu na stronie z opiniami użytkowników.

Istnieje możliwość, iż dana opinia nie zostanie zakceptowana. Aby tego uniknąć, prosimy o zapoznanie się z poniższymi wskazówkami:

  1. Prosimy unikać wulgarnego języka.
  2. Zachęcamy do pisania opinii w sposób opisowy i szczegółowy. Jeśli mieli Państwo przykre doświadczenia z pobytu w hotelu, prosimy nie ograniczać się do nic nie mówiących określeń typu „Nie polecam”, „Beznadziejny hotel”, itp. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia, lub chcesz za coś pochwalić, napisz dokładnie za co.
  3. Prosimy nie podawać w treści opinii żadnych danych osobowych, np. chcąc pochwalić lub zganić konkretnego pracownika hotelu.
  4. Prosimy pisać tylko opinie oparte na własnym doświadczeniu z pobytu w hotelu, a nie gdzieś zasłyszane lub przeczytane.